Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
wersja polska english version
 

Historia

 

Historia naszej firmy sięga lat 60-tych, kiedy to w ramach kompleksu lotniczego WSK, a później PZL Hydral główną cześć produkcji stanowiła hydraulika siłowa.

Rozpoczęcie wytwarzania tylnego zacisku hamulca tarczowego dla motoryzacji – naszego głównego produktu dziś – nastąpiło w 1972 roku. Od tego czasu kontynuujemy ścieżkę rozwoju związanego ze światem motoryzacji, gdzie dostarczamy kluczowe komponenty bezpieczeństwa do układów hamulcowych. Istotnych kroków milowych dokonaliśmy w latach 90-tych, kiedy to uzyskaliśmy certyfikat ISO 9001 i rozpoczęliśmy współpracę z jednym z liderów branży hamulcowej w Europie i na świecie. Od roku 2001 posługujemy się nazwą EBCC (European Brakes and Chassis Components). W roku 2002 uzyskaliśmy certyfikat ISO TS 16949 przyznawany wysoce wyspecjalizowanym dostawcom motoryzacyjnym spełniającym surowe normy w zakresie jakości produkcji. W kolejnych latach uzyskaliśmy także Certyfikat ISO 14 001 przyznawany za spełnianie najwyższych standardów środowiskowych.

Kolejne ważne wydarzenie w historii EBCC to założenie, wspólnie z odlewnią w Hiszpanii (Fuchosa) grupy ACE w roku 2006. W 2008 roku do Grupy ACE dołączyło czeskie Feramo. Rozwój naszej wiedzy i doświadczenia pozwolił nam na poszerzenie naszej oferty o produkcję pomp hamulcowych, a także obróbkę mechaniczną żeliwa, co nastąpiło w roku 2008. Od roku 2010 produkujemy we Wrocławiu przy użyciu opatentowanej technologii zaawansowane zaciski przednie dla segmentu premium.

Aktualnie współpracujemy ze wszystkimi liderami branży hamulcowej na świecie, firmami notowanymi w pierwszej dziesiątce TOP 100 Suppliers for Automotive, a nasza roczna produkcja przekracza 8000 ton aluminium. Nasza baza produktowa, oprócz wcześniej wymienionych tylnych zacisków dla hamulca tarczowego, to także pompy hamulcowe oraz wysoce wyspecjalizowane odlewy przednich zacisków hamulcowych, dedykowane głównie dla samochodów klasy Premium. Oprócz kompetencji odlewniczej posiadamy również zakład obróbki mechanicznej, gdzie na wysoce wyspecjalizowanych maszynach CNC sterowanych numerycznie prowadzimy obróbkę odlewanych przez nas produktów. Ze względu na uniwersalność maszyn obróbczych jesteśmy otwarci na współpracę w tym zakresie także dla innych grup produktowych, spoza naszej odlewni.

Jesteśmy ulokowani we Wrocławiu, w samym sercu Europy gdzie mamy dogodne połączenie autostradowe zarówno z naszymi klientami w Europie Zachodniej jak i innych częściach kontynentu.

 

Co warto wiedzieć o EBCC?

Nasze produkty trafiają do samochodów produkowanych na terenie całej Europy.

Wykorzystywane są w montażu samochodów największych firm motoryzacyjnych, m.in. 

Alfa Romeo, Audi, BMW, Daimler, Ford, Peugeot, Porsche, Renault, Skoda, Seat, Toyota, Volkswagen.

Czy wiesz, że?

Jesteśmy przyjaźni i bezpieczni dla naszego otoczenia

 

Nasi partnerzy

EBCC Sp. z o.o.
54-215 Wrocław, ul. Bystrzycka 89
sekretariat: tel. +48 71 78 46 101, e-mail: ebcc@ebcc.plcopyright EBCC 2013
wykonanie: okinet.pl