Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
wersja polska english version
 

Technologia

  •  
 

Przygotowanie produkcji
Zanim produkt trafi na produkcję seryjną przechodzi on przez fazę prototypową, w której przeprowadzane są symulacje komputerowe a następnie odlewane pierwsze prototypy. Symulacja pozwala nam już w fazie projektowej na osiągnięcie optymalnej technologii, co ma wpływ na wysoką jakość finalnego produktu. Kokile przygotowywane są na maszynach CNC, które bazując na modelach 3D zapewniają nam bardzo wysoką jakość pod kątem wymiarowym.

Topienie i odlewanie
Gąski stopu aluminium są topione w piecu centralnym a następnie ciekły metal trafia na poszczególne linie produkcyjne do pieców pośrednich, gdzie jest wzbogacany o dodatki stopowe. Po odpowiednim przygotowaniu stopu i sprawdzeniu go w laboratorium metal jest dostarczany przez roboty do poszczególnych maszyn odlewniczych.

Kokile i rdzenie
Wyróżnia się dwa rodzaje kokil szerokość: 500mm i 600 mm i w zależności od wymagań klienta od 1 do 4 gniazd w formie. Zanim kokile i rdzenie trafią do produkcji seryjnej są one poddawane procesowi czyszczenia (piaskowanie lub ultradźwięki), podgrzewania i malowania. Ma to na celu zapewnienie jak największej jakości wyrobu finalnego.

Operacje końcowe
Odbiór odlewów z maszyn odlewniczych oraz odcinanie nadlewów odbywa się w procesie automatycznym i jest on zapewniony przez wyspecjalizowane roboty oraz maszyny CNC.

INNE TECHNOLOGIE

Obróbka mechaniczna:  park maszynowy składa się wyłącznie z maszyn CNC, które zapewniają bardzo dokładną jakość wymiarową.

Laboratoria pomiarowe:  wyposażone są w wyspecjalizowane maszyny, które gwarantują wysoką jakość pomiaru pod względem wymiarowym, składu chemicznego oraz własności mechanicznych.

 

 

Co warto wiedzieć o EBCC?

Nasze produkty trafiają do samochodów produkowanych na terenie całej Europy.

Wykorzystywane są w montażu samochodów największych firm motoryzacyjnych, m.in. 

Alfa Romeo, Audi, BMW, Daimler, Ford, Peugeot, Porsche, Renault, Skoda, Seat, Toyota, Volkswagen.

Czy wiesz, że?

Jesteśmy przyjaźni i bezpieczni dla naszego otoczenia

 

Nasi partnerzy

EBCC Sp. z o.o.
54-215 Wrocław, ul. Bystrzycka 89
sekretariat: tel. +48 71 78 46 101, e-mail: ebcc@ebcc.plcopyright EBCC 2013
wykonanie: okinet.pl